Aktuality

Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2021 opět s atraktivními tématy a hosty

 

Již 6. ročník celostátní odborné Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2021, se bude konat 21. září 2021 v nových, moderních prostorách Konferenčního centra CITY. „Doba coronavirová“ přinesla pedagogům i žákům větší množství času stráveného na počítačích a sociálních sítích, dlouhodobou sociální odloučenost a s ní spojené negativní jevy. Kyberbezpečnost, kybervzdělávání, (kyber)šikana a kyberprevence tak budou rezonovat jako hlavní témata konference BEZPEČNÁ ŠKOLA.

 

Přednášející však představí i komplexní přístup k bezpečnosti osob ve školním prostředí a vysvětlí možnosti a důležitost spolupráce mezi školami a krizovým řízením. Nevyhnou se ani ožehavému tématu, jakým je právě otevřená agrese ze strany dětí (vzpomeňme např. červnové napadení spolužáků nožem v Příbrami), ale i rodičů.

 

Novinky v zabezpečení počítačových sítí a dat ve školách, ale i termovizních systémech a prevenci Covid-19, se posluchači dozví od zástupců partnerů Konference, kterými jsou společnosti ASOCIACE BEZPEČNÁ ŠKOLA, ČSOB, FN NANO, OMNILINK SERVICES, PROFICOMMS, SIEMENS, VDT TECHNOLOGY a dále MEZINÁRODNÍ BEZPEČNOSTNÍ INSTITUT.

 

Konference představí i konkrétní projekty, např. STOP ŠIKANĚ, NNTB – Nenech to být, Bezpečně v kyber! a bude se věnovat i možným řešením krizových situací pomocí metod prožitkového vzdělávání. Nebudou chybět ani oblíbené příklady dobré praxe v zabezpečení škol.

 

Součástí konference je i doprovodná výstava umístěná přímo u přednáškového sálu, která umožní seznámit se jak s nejnovějšími bezpečnostními technologiemi pro použití ve školském prostředí, tak např. s možnostmi, jak vybudovat v okolí škol bezpečná sportoviště. Představí se společnosti COLMEX, KERNUN, NNTB, OMNILINK SERVICES, PROFICOMMS, TOKOZ a Z-WARE.

 

V rámci moderované diskuse na téma „Globální bezpečnost a dopady na Českou republiku a školství“ se účastníci setkají s atraktivními hosty, kterými budou pánové arm. gen. Ing. Jiří Šedivý, bývalý dlouholetý šéf české pořádkové policie doc. Martin Hrinko a gen. Ing. Andor Šándor (v záloze).

 

Podrobný program a další informace naleznete v sekci PROGRAM.

_MG_6012.jpg
DSC_1085.jpg
DSC_0798.jpg
DSC_0935.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=RSJs5tGaqfk

Organizátor

Mascotte

Místo konání

Konferencni centrum

Záštita:

logo MSMT CR MVCR Asociace kraju Svaz mest a obci logo Asociace Aga logo Hlavni mesto Praha Karlovarsky kraj Kralovehradecky kraj Moravskoslezsky kraj Plzensky kraj Stredocesky kraj logo ustecky kraj logo

Odborný partner:

Asociace Bezpečná škola

Zlatý partner:

Siemens logo

Stříbrní partneři:

logo CSOB Omnilink services logo logo ProfiComms VDT Technology

Partneři:

Technologie pro zdravé a čisté prostředí Mezinárodní Bezpečnostní Institut

Spolupráce

Doverville logo Nenech to byt Stop sikane

Podporují nás:

Mediální partneři: